O Wydawnictwie | Darmowa dostawa od 200 zł! | wersja beta

Emocje dzieci i młodzieży z trudnościami w rozwoju i zachowaniu - Barbara Winczura

Liczba stron: 280
ISBN: 978-83-8095-303-1
Rok wydania: 2017
Wydawca: Impuls
Dostępność: brak towaru
Nasza cena: 42,00 zł 42.00
Cena katalogowa: 48,00 zł
quantity Ilość
Ocena: 0
Producent: Impuls
Kod produktu: 0657

Opis

Emocje dzieci i młodzieży z trudnościami w rozwoju i zachowaniu - Barbara Winczura

Wywołując głęboko w świadomości hasło „dzieciństwo”, budzimy z reguły obrazy pogodne i wesołe. Dzieci nie powinny mieć zmartwień – kłopoty przejmują dorośli. Okres dzieciństwa, w którym w naturalnym procesie uspołeczniania poznaje się wymagania otoczenia, w silnym stopniu kształtuje zręby osobowości podstawowej. Wtedy następuje pierwsze tworzenie się obrazów świata społecznego z jego radościami i smutkami. Powstają wyobrażenia o sobie i swoich możliwościach, a nawet marzenia. Wyobrażenia te są odbiciem doświadczeń dziecięcych, ich intelektualno-emocjonalnych interpretacji zdarzeń, obrazów kulturowych oraz ocen wartościujących, które słyszą i poznają.

W romantycznym spojrzeniu na dzieciństwo, jakie ukazują antropolodzy kultury odnoszący je do zakładanych celów i form wychowania, jest ono dojrzewaniem do następnych okresów w życiu (Rogers, 2001, s. 202–214). To, co się w tych latach dzieje, ma budować człowieka szczęśliwego, otwartego na ludzi, chętnego zmianom świata na lepsze, twórczego.

Dzieciństwo jest wprawdzie okresem uczenia się potrzebnych umiejętności w życiu dorosłym, ale zakres i formy wybierają z troską dorośli. W dużej części przypadków tak jest, ale zarazem część dzieci z bardzo wielu powodów takiego radosnego dzieciństwa nie doświadcza. Przyczyny są różne: choroby przewlekle, deficyty rozwojowe czy niepełnosprawności, ale i takie, które z tym związane są bezpośrednio i pośrednio, a nawet wynikają całkowicie z innych przyczyn.

Prof. zw. dr hab. Krystyna Ferenz

do góry
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl