O Wydawnictwie | Darmowa dostawa od 200 zł! | wersja beta

Dzieci z zaburzeniami łączonymi - Tony Attwood, Kutscher Martin L., Wolff Robert R.

Wydawca: Wydawnictwo K.E.Liber
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 3 dni
Nasza cena: 36,00 zł 36.00
Cena katalogowa: 39,00 zł
quantity Ilość

Opis

Dzieci z zaburzeniami łączonymi - ADHD, trudności w nauce, zespół Aspergera, zespół Touretta, depresja dwubiegunowa i inne zaburzenia. Tony Attwood, Kutscher Martin L., Wolff Robert R.

Tytuł oryginalny: Kids in the Syndrome Mix of ADHD , LD , Asperger"s , Tourett"s Bipolar , and More

Tłumaczenie: Robert Waliś 

Od 18 lat Kutscher diagnozuje często współwystępujące schorzenia neuropsychiatryczne takie jak ADHD, zaburzenia ze spektrum autystycznego, trudności w nauce czy depresję dwubiegunową. Jego przystępnie i zrozumiale napisany poradnik opisuje ogólne zasady diagnozowania i terapii tych zaburzeń u dzieci; kolejne rozdziały książki dotyczą różnych schorzeń i przybliżają czytelnikom przyczyny i objawy zaburzeń, ich wzajemny wpływ na siebie oraz sposoby leczenia.

Library Journal

Po zapoznaniu nas z najnowszą wiedzą na temat przyczyn poszczególnych zaburzeń, Kutscher odsłania przed nami konkretne strategie działania i wskazówki... To stabilny i efektowny fundament, na którym można budować dalszą wiedzę na temat zaburzeń rozwojowych. Jednak zarazem jest to książka na tyle bogata w treść, że może stanowić także samodzielne źródło informacji. Z całego serca polecam tę książkę wszystkim nauczycielom i rodzicom mającym do czynienia z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Będę ją popularyzować.

 Heidi Bernhardt, badaczka zajmująca się tematyką ADHD

Kutscherowi sprawnie udaje się zarówno wywołać współczucie dla chorych dzieci, jak również z optymizmem pokazać, jak wielką rolę mogą odegrać troskliwi rodzice i nauczyciele. To wspaniałe znaleźć jedną książkę, którą można polecić rodzicom szukającym pomocnych informacji dotyczących kilku różnych zaburzeń dotykających ich dziecko.

dr Leslie Packer, psycholog, specjalistka ds. zespołu Tourette'a

do góry
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl