O Wydawnictwie | wersja beta

Ten produkt jest niedostępny.

Opis

Dzieci z zaburzeniami łączonymi - ADHD, trudności w nauce, zespół Aspergera, zespół Touretta, depresja dwubiegunowa i inne zaburzenia. Tony Attwood, Kutscher Martin L., Wolff Robert R.

Tytuł oryginalny: Kids in the Syndrome Mix of ADHD , LD , Asperger"s , Tourett"s Bipolar , and More

Tłumaczenie: Robert Waliś 

Jest to niezwykła publikacja na polskim rynku. W bardzo konkretny oraz przystępny sposób a przy tym rozbudowany, Autor opowiada o schorzeniach neuropsychiatrycznych.

Od 18 lat Kutscher diagnozuje często szczegółowo  współwystępujące schorzenia neuropsychiatryczne takie jak ADHD, zaburzenia ze spektrum autystycznego, trudności w nauce czy depresję dwubiegunową. Jego przystępnie i zrozumiale napisany poradnik opisuje ogólne zasady diagnozowania i terapii tych zaburzeń u dzieci; kolejne rozdziały książki dotyczą różnych schorzeń i przybliżają czytelnikom przyczyny i objawy zaburzeń, ich wzajemny wpływ na siebie oraz sposoby leczenia.

Library Journal

Po zapoznaniu nas szczegółowo z najnowszą wiedzą na temat przyczyn poszczególnych zaburzeń, Kutscher odsłania przed nami konkretne strategie działania i wskazówki... Ta książka to stabilny i efektowny fundament, na którym można budować dalszą ważną wiedzę na temat zaburzeń rozwojowych. Jednak zarazem jest to książka na tyle bogata w treść, że może stanowić także samodzielne źródło informacji. Z całego serca polecam tę książkę wszystkim nauczycielom i rodzicom mającym do czynienia z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Będę ją popularyzować.

 Heidi Bernhardt, badaczka zajmująca się tematyką ADHD

Kutscherowi sprawnie udaje się zarówno wywołać współczucie dla chorych dzieci, jak również z optymizmem pokazać, jak wielką rolę mogą odegrać troskliwi rodzice i nauczyciele. To wspaniałe znaleźć jedną książkę, którą można polecić rodzicom szukającym pomocnych informacji dotyczących kilku różnych zaburzeń dotykających ich dziecko.

dr Leslie Packer, psycholog, specjalistka ds. zespołu Tourette'a

do góry
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl