O Wydawnictwie | wersja beta

Drzewo darów

Wydawca: Kinderkulka
Dostępność: brak towaru
Nasza cena: 32,90 zł 32.90
Cena katalogowa: 34,90 zł
ilość Ilość
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Kinderkulka
Kod produktu: 1058

Opis

Drzewo darów - Shel Silverstein (autor/ilustrator)

ŚWIATOWY BESTSELLER – PONAD 10 MILIONÓW SPRZEDANYCH EGZEMPLARZY

“Była sobie raz jabłoń, która kochała małego chłopca”.

Tak właśnie zaczyna się ta pełna niezapomnianej wnikliwości historia, napisana i zilustrowana przez wszechstronnie utalentowanego Shela Silversteina.

Każdego dnia chłopiec przychodził do jabłoni, jadł jej owoce, huśtał się na jej gałęziach albo zjeżdżał po jej pniu… I jabłoń była szczęśliwa. Ale w miarę jak chłopiec rósł, chciał od jabłoni coraz więcej, a ona nie przestawała dawać mu tego, czego potrzebował.

To tkliwa, zabarwiona smutkiem, ale i oferująca ukojenie opowieść. Shel Silverstein stworzył poruszającą przypowieść dla czytelników w każdym wieku – wzruszającą interpretację daru miłości i pogodnej akceptacji tego, w jaki sposób druga osoba jest w stanie ten dar odwzajemnić.

 

Shel Silverstein – amerykański poeta, scenarzysta, kompozytor, a przede wszystkim autor i ilustrator książek dla dzieci, które zostały przetłumaczone na ponad 30 języków, w tym polski. Dotychczas, na całym świecie, sprzedało się ponad 20 milionów egzemplarzy jego książek, w tym 9 milionów egzemplarzy książki „Drzewo darów”.


Niezwykła książka o braniu i dawaniu, o bezwarunkowej miłości (drzewa do człowieka) i roszczeniowej postawie (człowieka wobec natury), ale też o pokorze, która pojawia się wraz z wiekiem. Oszczędna w słowach i obrazie, ale jakże wymowna…

Ewa Świerżewska, redaktor prowadząca portali Qlturka.pl i eGaga.pl

Mamy jeszcze dużo do zrobienia w temacie ekologii, jak i empatii. Wydaje nam się, że jesteśmy najmądrzejszym gatunkiem na Ziemi, czerpiemy z życia pełnymi garściami, podporządkowujemy sobie przyrodę, jesteśmy interesowni… Najwyższy czas się opamiętać! Przeczytajcie tę lapidarną, metaforyczną opowieść o relacji człowieka i drzewa. I pomyślcie, jakim darem możecie podzielić się z naszą planetą.

Ewa Skibińska, kwartalnik „Ryms”

Oszczędność słów i obrazów, ale głębia treści. Nie jest to publikacja łatwa i lekka, lecz stawiająca przed odbiorcami pytania o sens życia i wzajemnych relacji. Czy warto ją zatem czytać dzieciom? Ależ tak! Jestem przekonana, że mali odbiorcy z zaangażowaniem śledzić będą losy drzewa i chłopca, a każda kolejna lektura przynosić będzie nowe przemyślenia i odkrywanie nowych znaczeń. Warto ją mieć na swojej półce i wielokrotnie do niej wracać.

Oliwia Brzeźniak, Redaktor Serwisu Ksiazka.CzasDzieci.pl

do góry
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl