O Wydawnictwie | wersja beta

Dialog motywujący w terapii zaburzeń lękowych

Liczba stron: 320
Dział: Psychologia
Rok wydania: 2016
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Dostępność: Brak towaru
Nasza cena: 69,90 zł 69.90
ilość Ilość
dodaj do przechowalni

Opis

Publikacja ta zawiera bardzo szczegółowe omówienie skutecznych strategii, które  wzmacniają zaangażowanie klienta w terapię. Henny A. Westra ukazuje, jak dokładnie stosować metody dialogu motywującego (DM) w terapii poznawczo-behawioralnej oraz innych typach terapii. Dostarcza także różnych  skutecznych narzędzi pozwalających pomóc klientom z zaburzeniami lękowymi w pokonaniu sprzecznych emocji i dodatkowo zbudowaniu wewnętrznej motywacji do przeprowadzenia zmiany.

Autorka w książce także  tłumaczy elementarne pojęcia z dziedziny DM, jak i również ich znaczenie w terapii zaburzeń lękowych oraz skojarzonych z nimi problemów, szczególnie depresji. Opisuje dodatkowo konkretne sposoby wykorzystania DM w charakterze interwencji poprzedzającej terapię lub podczas samej terapii, gdy pojawia się impas motywacyjny.

Pozycja ta zawiera także konkretne odniesienia do problemów, z jakimi najczęściej klienci zgłaszają się na terapię, oraz głębokie przemyślenia, które mogą prowadzić do skuteczniejszych interwencji, dzięki czemu jest bezcennym źródłem wiedzy zarówno dla psychologów klinicznych, psychiatrów, terapeutów, pracowników socjalnych, oraz studentów.

Westra po mistrzowsku opisuje koncepcje leżące u podstaw DM oraz sposoby jego zastosowania w terapii zaburzeń lękowych. Książka powstała na podstawie dowodów empirycznych, a jednocześnie zawiera jasne, wciągające opisy przypadków klinicznych i objaśnienia. Pozwala zrozumieć, jak można się posługiwać DM w celu rozwiązania problemów wiążących się z terapią zaburzeń lękowych. To jeden z nielicznych podręczników, które wpisałbym na listę lektur obowiązkowych dla wszystkich praktykujących klinicystów.

dr David A. Clark, Wydział Psychologii Uniwersytetu Nowego Brunszwiku w Kanadzie

Autorka opracowała doskonały podręcznik przydatny w terapii klientów z zaburzeniami lękowymi i problemami pokrewnymi. Z wyczuciem i kompetencją doradza terapeutom, jak elastycznie stosować DM oraz wykorzystywać potencjał i wiedzę klienta. Książka wnosi cenny wkład w literaturę przedmiotu.

dr Lizabeth Roemer, Wydział Psychologii Uniwersytetu Massachusetts w Bostonie

Dr Henny A. Westra jest adiunktem na York University w Toronto. Może się poszczycić bogatym doświadczeniem klinicznym i badawczym. Pracowała jako klinicystka, ordynatorka, wykładowczyni uniwersytecka i trenerka. Jest członkinią Międzynarodowego Stowarzyszenia Trenerów Dialogu Motywującego (Motivational Inteniewing NetworkofTrainers-MINT).

do góry
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl