O Wydawnictwie | wersja beta

Ten produkt jest niedostępny.

Opis

Co robi? Co robią? Czasownik 1 jest kontynuacją serii książeczek z zakresu gramatyki języka polskiego. Przeznaczony jest przede wszystkim dla dzieci w klasach I-III.

Zawiera zabawy i ćwiczenia, które związane są z kształtowaniem i utrwalaniem pojęcia czasownika oraz jego funkcji w języku polskim; dodatkowo dostarcza dzieciom okazji do obserwacji użycia czasownika w różnych kontekstach i sytuacjach, a co więcej mówienia na poziomie wyrazów, związków wyrazowych, zdań i dłuższych wypowiedzi, doskonali umiejętności posługiwania się tą częścią mowy.

Zawarty w książeczce materiał językowy uporządkowany został zgodnie z zasadą stopniowania trudności, łączy zagadnienia gramatyki, frazeologii, stylistyki. Z powodzeniem może być wykorzystywany przez nauczyciela w kształceniu zintegrowanym do ćwiczeń w mówieniu i pisaniu oraz w doskonaleniu pracy własnej dziecka. Różnorodność form ćwiczeń oraz ich zabawowy charakter uatrakcyjniają proces uczenia się opierając go na aktywności i samodzielności dziecka. Temu celowi służą też barwne, humorystyczne ilustracje uzupełniające i wzbogacające warstwę językową poszczególnych zadań.

System Edukacji PUS daje możliwość pracy we własnym tempie i samodzielnego kontrolowania jej efektów, co ma bardzo duży wpływ na osiągane przez dziecko wyniki.

Zabawa z PUS-ami polega na rozwiązywaniu zadań zawartych w książeczkach i jednoczesnym układaniu klocków w zestawie kontrolnym. Po zakończeniu zadania dziecko samo sprawdza, czy odpowiedź ułożona z klocków jest poprawna i zgodna z wzorem kontrolnym pokazanym w książeczce przy rozwiązywanym zadaniu.

do góry
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl