O Wydawnictwie | Darmowa dostawa od 200 zł! | wersja beta

Burza w mózgu nastolatka

Liczba stron: 256
ISBN: 978-83-62445-62-2
Wydawca: Wydawnictwo MIND
Dostępność: brak towaru
Nasza cena: 31,90 zł 31.90
Cena katalogowa: 34,90 zł
quantity Ilość
Ocena: 0
Kod produktu: 0964

Opis

Burza w mózgu nastolatka
Potencjał okresu dorastania
Daniel J. Siegel

Oto książka, w której neuropsycholog Daniel Siegel rozprawia się z mitami na temat dorastania i nastolatków. Twierdzi, że zmiany, jakie wtedy zachodzą mają niewiele wspólnego z szalejącymi hormonami, lecz wynikają przede wszystkim z procesów przebudowy mózgu i tworzenia się nowych połączeń. Ten okres od dwunastego do dwudziestego czwartego roku życia decyduje o tym, kim staniemy się w przyszłości. Zdaniem Siegela, nabywamy wtedy wielu ważnych umiejętności i przygotowujemy się do opuszczenia domu rodzinnego. Skłonność do ryzyka, intensywna emocjonalność, zainteresowanie nowością to ważne i cenne cechy nastolatków, dzięki którym mogą wypracować nowe strategie radzenia sobie z wyzwaniami współczesnego świata.

Mity na temat nastolatków:

  • Nastolatki zachowują się nieobliczalnie z powodu buzujących hormonów
  • Należy tłumić nastoletnią skłonność do ryzyka i nieopanowaną emocjonalność
  • Dorastanie to okres niedojrzałości, który trzeba jakoś ,,przetrwać’’
  • Nastolatki muszą po prostu zmądrzeć.

 

Daniel J. Siegel ‒ jest profesorem psychiatrii klinicznej Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles. Wybitny ekspert w dziedzinie neurobiologii interpersonalnej ‒ wspólnego pola badań biologii, nauki o mózgu, psychologii rozwojowej, psychiatrii i nauk kognitywnych.

Ukończył medycynę na Uniwersytecie Harvarda. Następnie specjalizował się w pediatrii i psychiatrii dziecięcej. Kieruje Mindsight Institute (Instytut Psychowzroczności), który oferuje intensywne programy edukacyjne dla rodziców, nauczycieli, lekarzy, coachów oraz naukowców. Prowadzi także własną praktykę terapeutyczną. Jest autorem wielu publikacji i książek, m.in.: Rozwój umysłu (1999), The Mindful Brain (2007), Psychowzroczność (2010), Świadome rodzicielstwo (z Mary Hartzell, wyd. pol. 2015).

do góry
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl