O Wydawnictwie | wersja beta

Ten produkt jest niedostępny.

Opis

Książka Iwony Michalak-Widery i Katarzyny Węsierskiej to przede wszystkim zestaw ćwiczeń, których głównym założeniem jest pomoc nie tylko w nauce prawidłowej wymowy, ale  również w tym, by mowa ta była jak najbardziej wyraźna oraz charakteryzowała się świetną dykcją. Dlatego też, książka ta przygotowuje dziecko do przyszłej roli wybitnego mówcy.

Autorki w książce wyszły z założenia, iż dojście do tak wysokiego celu jest pracą, wieloletnią i wieloetapową. Dlatego też wachlarz ćwiczeń zawiera trening narządów artykulacyjnych, elementy ćwiczeń słuchowych oraz ogólnorozwojowych, jak i pracę nad prawidłowym oddechem. 

Praca ta zaczyna się od ćwiczeń tak zwanych "szalonych minek", ponieważ nic tak nie zachęca dziecka do wysiłku, jak naparstek dobrej zabawy na początek. Do tego, na dzieci czekają również ćwiczenia na samogłoskach. Tutaj każde z ćwiczeń jest szczegółowo omówione, dodatkowo autorki zwracają także uwagę rodziców na ewentualne trudności podczas wykonywania każdego z zadań.

Atutem książki jest dopracowana do perfekcji szata graficzna. Warto wspomnieć także o zdjęciach, na których znajdują się dzieci prezentujące ćwiczenia. Autorki pokazują, w jaki sposób, używając najprostszych przedmiotów można urozmaicać zajęcia logopedyczne.

do góry
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl