O Wydawnictwie | wersja beta

Bajeczki Babeczki - pakiet 3 książek

Wydawca: Wydawnictwo Edukacyjne
Dostępność: Duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Nasza cena: 52,80 zł 52.80
Cena katalogowa: 59,70 zł
ilość Ilość
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Wydawnictwo Edukacyjne
Kod produktu: 517+518+519

Opis

"Bajeczki Babeczki" - pakiet 3 książek z serii w promocyjnej cenie!

Część 1: "Znikające kropki"
Część 2: "O mądrej żabce, boćku Klekocie i upartej zimie"
Część 3: "O blaszanym smoku i Czekoladowej Wróżce"

Bajeczki Babeczki – Sprawdzian Gotowości Szkolnej – to gotowe narzędzie dla rodzica lub opiekuna dziecka w wieku przedszkolnym, przygotowane przez nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej z wieloletnią praktyką. Pozwoli ono odpowiedzieć na pytanie: czy moje dziecko poradzi sobie w szkole?

Bajki wspierają rozwój sfery społeczno-emocjonalnej dziecka, a zadania umieszczone na końcu każdej książeczki sprawdzają poziom wiedzy i umiejętności malucha kończącego edukację przedszkolną i rozpoczynającego naukę w pierwszej klasie.
Rodzicowi lub opiekunowi zamieszczone tu rady Babeczki pomogą w razie potrzeby sięgnąć po fachową pomoc.

Każda książeczka z serii Bajeczki Babeczki zawiera przepiękne kolorowe wielkoformatowe (A4 x 2) ilustracje, które spodobają się i małym, i dużym. To kolejna inspiracja do rozmów z dzieckiem na rozmaite, nie tylko stricte bajkowe tematy. Dodatkowo na końcu każdej pozycji znajdziemy karty pracy - ćwiczenia do wykonania przez dziecko, rozwijające sprawność grafomotoryczną, nawiązujące tematyką do treści bajeczki.

Seria Bajeczki Babeczki to finalnie 10 książeczek zawierających nie tylko pogodne bajki, opisujące emocje i pomagające dzieciom zrozumieć świat i swoje własne zachowanie. To również istotne narzędzie dla opiekunów, które pomaga sprawdzić różne aspekty gotowości malucha do edukacji szkolnej. Bajeczki... dzięki kartom pracy zawartym w końcowych ich częściach podpowiadają, jak rodzic, nauczyciel czy terapeuta może poprzez ćwiczenia ocenić poziom rozwoju dziecka i ewentualnie zasięgnąć porady specjalisty (logopedy, psychologa, pedagoga).
To najlepsza nauka poprzez kreatywną zabawę. Bo dobry start to sukces!

Autor: Ewa Rosolska - kliknij i zobacz wszystkie jej publikacje

Ilustrowała: Anna Nowocińska-Kwiatkowska

Patronat: CzasDzieci.pl

 

Z recenzji Marty Łuszczek, zamieszczonej na fan page'u Domowe Urwisy 

"Bajeczki Babeczki" to propozycja dla rodziców i nauczycieli. Każda książeczka to piękna i wzruszająca opowieść, zawierająca przepiękne, wielkoformatowe ilustracje, które urzekły moje córki. Książeczki skierowane są do dzieci 5- i 6- letnich ale i 4- latki będą oczarowane bajkowymi historiami. Dla nas każda z bajek była wspaniałą okazją do rozmowy o przyjaźni, tolerancji, współpracy, wzajemnej pomocy i wielu innych "ważnych sprawach". Na końcu każdej książeczki znajdują się karty pracy, które były dodatkową atrakcją dla moich córek. Rodzice znajdą porady i wskazówki, kiedy należy sięgnąć po fachową pomoc. Polecamy wszystkim rodzicom, bo to książeczki jakich mało pod względem tak wartościowej treści i przepięknych ilustracji i nauczycielom, którzy mogą je czytać dzieciom w przedszkolach czy w zerówkach - dzieci będą słuchać jak zaczarowane :)

Z recenzji CzasDzieci.pl

Każda część „Bajeczek Babeczki” ma na celu pomóc w przygotowaniu przed pójściem do szkoły, jednak można je wykorzystać również przy dzieciach w młodszym lub starszym wieku. (...) Książeczki są w formacie A4, wydane na grubym i miłym w dotyku papierze. Każda z nich ma cudowne, stonowane kolorystycznie obrazki, które z pewnością ucieszą oko czytelnika, zarówno młodszego jak i starszego. Autorem ilustracji jest Anna Nowocińska-Kwiatkowska. Bardzo podoba mi się wydanie książki, kolorystyka, format czcionki, barwa oraz ilustracje, wszystko dobrane w taki sposób, że nie czuć przepychu czy przesycenia. (...)

Kolejnym plusem „Bajeczek Babeczki” są karty pracy. Na końcu każdej książeczki autorka zamieściła pomysły na zabawy, które jednak mają nie tylko bawić, ale i są pomocą dla rodzica w sprawdzeniu, czy dziecko jest gotowe na pójście do szkoły. Można coś wyciąć, pokolorować, ale i poskakać i poopowiadać. Doświadczony pedagog daje również instrukcje jak sprawdzić czy dziecko jest prawo czy leworęczne, czy dziecko uważnie słuchało, czy potrzebna jest pomoc logopedy.

do góry
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl