O Wydawnictwie | wersja beta

1001 porad dla rodziców i terapeutów dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera

Liczba stron: 384
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Dostępność: Brak towaru
Nasza cena: 47,90 zł 47.90
Cena katalogowa: 51,45 zł
ilość Ilość
dodaj do przechowalni

Opis

1001 porad dla rodziców i terapeutów dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera
Ellen Notbohm , Veronica Zysk
Przekład Aleksandra Haduła

W książce tej Autorki przede wszystkim  proponują zabawy i ćwiczenia, które pozytywnie wpłyną na rozwój dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera. Dodatkowo przedstawione rozwiązania i strategie dostosowane są do różnych stylów uczenia się oraz zdolności dzieci. Te niezwykle  skuteczne wskazówki pomogą dziecku odnosić sukcesy w domu, w szkole i w codziennych kontaktach z ludźmi. Co więcej, wiele porad zmodyfikowano z myślą o nastolatkach i wyzwaniach, jakim muszą one sprostać, żyjąc z zaburzeniem ze spektrum autyzmu. 1001 porad… to głównie  niezwykle pomocna pozycja dla rodziców, nauczycieli i terapeutów.

„Lektura obowiązkowa dla tych, którzy kochają dzieci z autyzmem, żyją z nimi lub pracują. Porady autorek są profesjonalne i dają nadzieję. Co jednak najważniejsze – oferują konkretne rozwiązania problemów. Ten podręcznik zawiera pomysły, sugestie, informacje o źródłach wiedzy oraz ogromną dawkę inspiracji i wsparcia”.
Jennifer McCammon, wydawca, „Portland Family Magazine”

„Zaskoczyła mnie liczba i jakość pomysłów, polecam rodzicom czytanie i wykorzystywanie porad w praktyce. Sam wiele się nauczyłem!”
Tony Attwood, autor książki Zespół Aspergera. Kompletny przewodnik

Ważne jest to że,  Ellen Notbohm to az trzykrotna finalistka konkursu na książkę roku ForeWord i autorka jednej z ulubionych książek środowiska osób związanych z autyzmem, 10 rzeczy, o których chciałoby ci powiedzieć dziecko z autyzmem. Jej artykuły, komentarze, a także fragmenty książek były publikowane w setkach magazynów, gazet codziennych, czasopism akademickich i podręczników metodycznych na całym świecie oraz na licznych stronach internetowych.

Natomiast, Veronica Zysk od 1991 roku pracuje w instytucjach związanych z autyzmem. W latach 1991–1996 pełniła funkcję dyrektora wykonawczego Amerykańskiego Stowarzyszenia Autyzmu (Autism Society of America), a następnie podjęła współpracę z wydawnictwem Future Horizons. Pomysłodawczyni, a od roku 1999 redaktor naczelna pierwszego amerykańskiego, wielokrotnie nagradzanego, magazynu o zaburzeniach ze spektrum autyzmu Autism Asperger’s Digest. Jest współautorką i/lub redaktorem kilkunastu publikacji na temat autyzmu i zespołu Aspergera.

do góry
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl