O Wydawnictwie | wersja beta

Dziecko z bliska. Zbuduj szczęśliwą relację

Liczba stron: 316
ISBN: 978-83-62829-06-4
Wydawca: mamania
Dostępność: Na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Nasza cena: 31,90 zł 31.90
Cena katalogowa: 34,90 zł
ilość Ilość
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: mamania
Kod produktu: 0777

Opis

Dziecko z bliska. Zbuduj szczęśliwą relację
Agnieszka Stein

Jest to pierwsza taka polska książka o rodzicielstwie bliskości. Dziecko z bliska szczegółowo oraz ciekawie opisuje relacje w rodzinie, nawiązywanie i utrzymywanie więzi między rodzicami a dziećmi i pomiędzy rodzeństwem. W książce można także znaleźć odpowiedzi na pytania:

  • Jak pomóc dziecku rozpoznawać i wyrażać emocje?
  • Czy karać, czy nagradzać?
  • Jak i gdzie postawić granice?
  • Konsekwentnie zabraniać czy czasem pozwolić?
  • Jak nie zapomnieć o własnych potrzebach?

Agnieszka Stein jako ceniona przez polskich rodziców psycholog dziecięca proponuje inspirującą koncepcję trzech R:

RELACJA – nawiązanie i dbanie o dobrą więź pomiędzy dorosłymi a dziećmi;

REGULACJA – rozwiązywanie trudnych sytuacji wychowawczych; nauka samoregulacji emocji;

ROZWÓJ – wsparcie dziecka w rozwoju; rozwój osobisty dzięki obcowaniu z dziećmi.

Książka Agnieszki Stein jest unikalna. Mądra, choć się nie mądrzy. Praktyczna, a przecież nie pokazuje jedynej „właściwej” drogi. Pełna szacunku zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Dziecko z bliska pokazuje, że jesteśmy istotami społecznymi, a nasze człowieczeństwo spełnia się w bliskich relacjach z innymi ludźmi. Jednak relacje możemy tworzyć tylko wtedy, gdy zaufamy innym. A zaufania uczymy się od pierwszych chwil życia. Agnieszka Stein wie, że „najważniejsze sprawy świata decydują się w dziecinnym pokoju”.

Justyna Dąbrowska, psycholog, redaktorka naczelna magazynu Dziecko

Agnieszka Stein ukończyła psychologię kliniczną na Uniwersytecie Warszawskim, Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Studium Poradnictwa i Interwencji Kryzysowej, roczny, intensywny kurs NVC (Porozumienia bez Przemocy), a także Kurs I stopnia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Doradza rodzicom i profesjonalistom, którzy chcą lepiej wspierać dzieci w rozwoju, przekazuje im wiedzę na temat potrzeb dzieci i sposobów na budowanie z nimi relacji opartych na szacunku i zaufaniu. Pasjonuje ją rodzicielstwo bliskości i to, jak można korzystać z jego narzędzi w relacjach z dziećmi w każdym wieku – od narodzin do dorosłości. Autorka artykułów poświęconych wychowaniu, publikowanych m.in. w miesięczniku Dziecko, często zapraszana w charakterze ekspertki do wielu programów radiowych i telewizyjnych. Współprowadzi stronę Dzikiedzieci.pl, której zadaniem jest popularyzowanie wiedzy psychologicznej dotyczącej relacji z dziećmi. Mama dziecka w wieku szkolnym.

do góry
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl