O Wydawnictwie | wersja beta

Konferencja "Zagubione w milczeniu. Mutyzm wybiórczy i inne zaburzenia lękowe u dzieci..."

Konferencja "Zagubione w milczeniu. Mutyzm wybiórczy i inne zaburzenia lękowe u dzieci..."

Serdecznie zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji „Zagubione w milczeniu. Mutyzm wybiórczy i inne zaburzenia lękowe u dzieci. Objawy, diagnoza oraz terapia”, która odbędzie się 30 listopada 2018 r. w Krakowie, w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Rolniczego (al. 29 Listopada 46). 

Rejestracja na dole strony. 

Program konferencji opiera się na trzech sesjach: I sesja będzie miała charakter naukowy, w II głos zabiorą terapeuci, w III sesji natomiast w imieniu dzieci z rozmaitymi zaburzeniami lękowymi przemówią ich rodzice i opiekunowie. Do udziału w konferencji zaprosiliśmy wielu znanych i cenionych specjalistów z zakresu problematyki MW oraz zaburzeń lękowych u dzieci i młodzieży.
Chcielibyśmy, by nasze listopadowe wydarzenie dedykowane mutyzmowi wybiórczemu i innym zaburzeniom lękowym miało wymiar społeczny i edukacyjny, byśmy mogli podzielić się praktyczną wiedzą na temat MW z jak najszerszą grupą zainteresowanych odbiorców (obecnych i przyszłych terapeutów, opiekunów dzieci i młodzieży oraz studentów), byśmy wsparli nauczycieli i wychowawców, którzy – po rodzicach – najwięcej czasu spędzają z dziećmi i mogą im w istotny sposób pomóc.
Do współpracy i partnerstwa w promocji wydarzenia i jak najszerszym jego rozpropagowaniu zapraszamy wszystkie podmioty – fundacje, stowarzyszenia, placówki edukacyjne i terapeutyczne – które chcą pomóc w szerzeniu wiedzy i dobrych praktyk związanych z mutyzmem wybiórczym i innymi zaburzeniami lękowymi.

Program:
 8.00–9.00 – Rejestracja Uczestników
 9.00–9.20 – Uroczyste otwarcie Konferencji

Wykład otwierający - 9.209.45
•    Mutyzm i zaburzenia lękowe – kryteria diagnostyczne  lek. med. ord. Joanna Boroń-Zyss (Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie, kier. Oddziału Psychiatrii Dzieci i Oddziału Psychiatrycznego Dziennego Pobytu)

Sesja I - 9.45–11.15
•    Rozpoznanie mutyzmu u dzieci  kryteria diagnozy różnicowej  dr hab. prof. UMCS Jolanta Panasiuk (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie)
•    Bunt i lęk. Osobowościowe i sytuacyjne uwarunkowania niemówienia u dzieci oraz adolescentów  prof. dr hab. Agnieszka Ogonowska (Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie) 
•    Współwystępowanie zaburzeń lękowych w autyzmie – uwarunkowania, symptomy kliniczne i dylematy diagnostyczne – dr Barbara Winczura (Uniwersytet Wrocławski, Instytut Pedagogiki, Zakład Edukacji Osób z Niepełnosprawnością)
•    dyskusja
11.15–12.00 – Przerwa kawowa

Sesja II - 12.00–13.30
•    Rola nauczyciela w procesie diagnostyczno-terapeutycznym dziecka z mutyzmem wybiórczym  mgr Monika Cabała (Poradnia Logopedyczna 5. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ) 
•    Uczeń dwujęzyczny z MW na lekcjach języka polskiego  okiem nauczyciela-logopedy. Studium przypadku  mgr Barbara Jedynak (gabinet Logopeda w Twoim domu)
•    Studium przypadku dziecka z mutyzmem wybiórczym w wieku przedszkolnym  mgr Alicja Iwanowska (Gabinet Logopedyczny „MigaMiś”)
•    dyskusja
13.30–14.30 – Obiad 

Sesja III - 14.30–16.00
•    Dziecko po drugiej stronie lęku  Anna Strzelecka  (mama trzech dziewczynek, w tym jednej, która pokonała mutyzm wybiórczy, Irlandia)
•    W pogoni za empatią, w zderzeniu z niezrozumieniem  Anna Jasiołek (Fundator Fundacji „Mutyzm Wybiórczy - Reaktywacja”)
•    Rola rodzica w terapii dziecka z zaburzeniem mutyzmu wybiórczego  Elżbieta Falkowska (Prezes Stowarzyszenia „Polskie Towarzystwo Mutyzmu Wybiórczego”)
•    dyskusja

16.00 – Zakończenie konferencji

 

Komitet Naukowy:

prof. dr hab. Bolesław Faron (Niepubliczny Instytut Kształcenia Nauczycieli WE)
prof. dr hab. Agnieszka Ogonowska (Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie)
dr hab. prof. UMCS Jolanta Panasiuk (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie)
dr Barbara Winczura (Uniwersytet Wrocławski)
lek. med. Joanna Boroń-Zyss (Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie)

Patronat honorowy: Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa, Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak
Partnerzy: 
Fundacja „Mutyzm Wybiórczy - Reaktywacja”, Miasto Kraków
Sponsorzy: Wydawnictwo Zakamarki, Wydawnictwo Adamada
Patronat medialny: Radio Kraków, Sygnał. Magazyn Wychowawcy (Oficyna MM)

Koszt*:
– rejestracja do 31 października – 199 zł; rodzice i studenci – 99 zł
– rejestracja do 28 listopada – 249 zł; rodzice i studenci – 125 zł

Cena obejmuje: certyfikat uczestnictwa, materiały konferencyjne, przerwę obiadową oraz przerwę kawową.

*Rodzice dzieci z MW oraz innymi zaburzeniami lękowymi, studenci – rabat 50% – zapisy wyłącznie mailowo: kontakt@we.pl

- Rabat dot. uczestnictwa w konferencji -

Rabat 50% otrzymują rodzice dzieci z MW, osoby dorosłe z MW oraz studenci studiów lat 1-5 (w wieku do 26 lat; studia podyplomowe nie uprawniają do uzyskania zniżki). W powyższych przypadkach zapisy na konferencję przyjmujemy wyłącznie mailowo. Zgłoszenie należy wysłać na adres kontakt@we.pl, załączając odpowiedni dokument uprawniający do zniżki: np. zdjęcie (fragmentu) dokumentu diagnozy dziecka/osoby dorosłej lub zaświadczenie od logopedy/terapeuty dziecka/osoby dorosłej o zdiagnozowanym zaburzeniu MW bądź pokrewnym lub zdjęcie/skan legitymacji studenckiej (w przypadku studentów).
Prosimy też o podanie danych do wystawienia faktury.

 

W razie dodatkowych pytań, prosimy o kontakt mailowy (kontakt@we.pl) lub telefoniczny (tel. 12 638 00 50).

www.WE.pl

Organizatorzy: 
Wydawnictwo Edukacyjne oraz Niepubliczny Instytut Kształcenia Nauczycieli Wydawnictwa Edukacyjnego.

Wydarzenie na Facebook'u TUTAJ 

 

do góry
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl