O Wydawnictwie | Darmowa dostawa od 200 zł! | wersja beta

Prof. Bolesław Faron dla portalu Sądeczanin.info

Prof. Bolesław Faron dla portalu Sądeczanin.info

O tym co skłoniło go do podjęcia takiej tematyki, o swoich inspiracjach, wreszcie o tym, czy miał przyjemność poznać osobiście wszystkich poetów, których sylwetki zawarł w swojej publikacji. Kilka dni temu Prof. Bolesław Faron udzielił wywiadu opiniotwórczemu portalowi sądeczanin.info, w którym opowiadał o kulisach powstawania jego najnowszej książki - "Poeci Sądecczyzny. Antologia".

Zapis całej rozmowy - pełnej ciekawych spostrzeżeń i przemyśleń - możecie Państwo zobaczyć TUTAJ.

Przypomnijmy, że publikacja "Poeci Sądecczyzny. Antologia" zawiera 31 biogramów poetów związanych z Nowym Sączem i Ziemią Sądecką, a także wybór ich wierszy oraz bogatą bibliografię. Książka zachwyca językiem, poziomem naukowym i jakością materiału. "Wywodzący się z podsądeckiego Czarnego Potoka prof. Bolesław Faron, rektor WSP w Krakowie, nauczyciel akademicki, dyrektor Wydawnictwa Edukacyjnego, minister oświaty i wychowania, radca ambasady i dyrektor Instytutu Polskiego w Wiedniu, w swoim bogatym życiu zawodowym, pracy naukowej i badawczej historyka i krytyka literatury, w działalności dydaktycznej ("nauczyciel nauczycieli"), edytorskiej i w swojej wielorakiej aktywności społecznej, zawsze i wszędzie pamięta bowiem o nierozerwalnych korzeniach, łączących go z rodzinną ziemią", napisał w swojej recenzji prof. Bogusław Kołcz.

 

Publikacja ukazała się dzięki dofinansowaniu jakie Społeczno-Kulturalne Towarzystwo "Sądeczanin" otrzymało od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Książka trafi do bibliotek, szkół oraz do Społeczno-Kulturalnego Towarzystwa "Sądeczanin" działającego przy Fundacji Sądeckiej.

do góry
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl