O Wydawnictwie | Darmowa dostawa od 200 zł! | wersja beta

polecane konferencje

Ogólnopolska Konferencja "W krainie dźwięków. Percepcja słuchowa i zaburzenia słuchu u dzieci"więcej
"Poeci Sądecczyzny. Antologia" prof. Bolesława Farona: Takiego leksykonu dotąd nie było!

Nakładem naszego wydawnictwa ukazała się właśnie prawdziwa literacka perełka. "Poeci Sądecczyzny. Antologia" autorstwa prof. Bolesława Farona to – jak przyznaje prof. dr hab. Wojciech Kudyba – książka, jakiej dotąd w Polsce jeszcze nie było.

Publikacja zawiera 31 biogramów poetów związanych z Nowym Sączem i Ziemią Sądecką, a także wybór ich wierszy oraz bogatą bibliografię. 

Książka zachwyca językiem, poziomem naukowym i jakością materiału. "Wywodzący się z podsądeckiego Czarnego Potoka prof. Bolesław Faron, rektor WSP w Krakowie, nauczyciel akademicki, dyrektor Wydawnictwa Edukacyjnego, minister oświaty i wychowania, radca ambasady i dyrektor Instytutu Polskiego w Wiedniu, w swoim bogatym życiu zawodowym, pracy naukowej i badawczej historyka i krytyka literatury, w działalności dydaktycznej ("nauczyciel nauczycieli"), edytorskiej i w swojej wielorakiej aktywności społecznej, zawsze i wszędzie pamięta bowiem o nierozerwalnych korzeniach, łączących go z rodzinną ziemią", pisze w swojej recenzji prof. Bogusław Kołcz.

 

Publikacja ukazała się dzięki dofinansowaniu jakie Społeczno-Kulturalne Towarzystwo "Sądeczanin" otrzymało od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Książka trafi do bibliotek, szkół oraz do Społeczno-Kulturalnego Towarzystwa „Sądeczanin” działającego przy Fundacji Sądeckiej.

 

Recenzje publikacji znajdują się tutaj i tutaj.

do góry
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl