O Wydawnictwie | Darmowa dostawa od 200 zł! | wersja beta

Promocje

Rabaty - Mega pakiety - Zestawy prezentowe - Wyprzedaże - Książki uszkodzone - Końcówki nakładów Pokaż wszystko

polecane szkolenia

Temat: Rewolucje (nie tylko kuchenne) z afazją – praca z dzieckiem z perspektywy terapeuty i rodzicaData: 17 listopada 2017więcej
Strefa Rodzica

 

Uruchamiamy punkt diagnostyczny dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym! Sprawdź umiejętności językowo-komunikacyjne i psychospołeczne swojego dziecka.

Konsultacje prowadzić będzie prof. dr hab. Agnieszka Ogonowska.

Informacja i zapisy: konsultacje@we.pl, tel. 12 626 08 18

 

Zmiany w systemie polskie oświaty, a zwłaszcza obniżenie wieku szkolnego jest sporym wyzwaniem dla dziecka, jego rodziców i opiekunów, jak również pracowników szkoły. Pojawia się konieczność przygotowania dzieci do szkoły oraz wspomaganie ich rozwoju w sferach: poznawczej, emocjonalno-motywacyjnej oraz fizycznej. Dla dziecka pierwszy kontakt ze środowiskiem przedszkolnym, a potem szkołą jest bardzo dużym przeżyciem psychicznym, zwłaszcza, iż właśnie w tym okresie życia następuje jego intensywny skokowy rozwój.

Aby efektywniej udzielać dziecku pomocy i wspierać go w nowych zadaniach i rolach społecznych, proponujemy dzieciom i ich rodzicom udział w procesie diagnostycznym. Jego głównym celem jest możliwie precyzyjne określenie słabych i mocnych stron dziecka oraz zaproponowanie metod wspierania jego indywidualnego rozwoju.

Przeprowadzenie takiej diagnozy oraz wdrożenie indywidualnego programu wspierania rozwoju dziecka jest niezwykle istotne dla jego pierwszych doświadczeń przedszkolnych i dalszej kariery edukacyjnej.

Diagnoza bazuje na wywiadzie z rodzicem i rozmowie z dzieckiem, analizie wytworów dziecka, arkuszach obserwacji jego zachowań w sytuacjach społecznych i w obliczu konkretnych zadań badających jego motorykę, sprawność poznawczą, umiejętności językowo-komunikacyjne.

Procedura trwa 1,5 h. Koszt badania diagnostycznego: 180 zł
Opracowanie indywidualnego programu diagnostycznego (do dwóch tygodni od diagnozy): 350 zł

do góry
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl