O Wydawnictwie | wersja beta

Empatia wzmacnia dzieci. Trzyma cały świat razem - Jesper Juul, Helle Jensen

Wydawca: Wydawnictwo MIND
Dostępność: Brak towaru
Nasza cena: 29,90 zł 29.90
Cena katalogowa: 29,90 zł
ilość Ilość
dodaj do przechowalni

Opis

Empatia wzmacnia dzieci. Trzyma cały świat razem.

Jesper Juul, Helle Jensen, Peter Høeg, Jes Bertelsen, Steen Hildebrandt, Michael Stubberup

W książce Autor podkreśla, że empatia to przede wszystkim życzliwość, ale także  zrozumienie dla siebie i innych ludzi oraz zdolność do wczuwania się w to, co czują. Jednak zwraca także szczególna uwagę na to że,  tylko ktoś, kto czuje się bezpiecznie z samym sobą, może wchodzić w głębszy kontakt z innymi ludźmi, a co więcej okazywać im empatię.

Jesper Juul, wraz z zespołem wspaniałych pięciu duńskich psychologów i terapeutów napisał tę książkę, aby przede wszystkim ukazać, jak można pracować nad własną wrażliwością oraz samoświadomością, wspierając przy tym swoją zdolność do empatii. Ponieważ, według Autora każdy człowiek się z nią rodzi, jednak można ją  rozwijać, a co więcej pogłębiać.

Jest to książka zwłaszcza dla wszystkich osób, które chciałyby kultywować w sobie wrażliwość na głos swojego serca. Jej głównym celem jest inspirowanie dorosłych, jednak została napisana także dla dzieci, ponieważ przedstawione w niej ćwiczenia mogą okazać się przydatne również dla nich, wiąże się to z tym że, empatia wzmacnia dzieci, poprzez to że,  daje im wewnętrzną kotwicę, dodatkowo uczy rozumienia siebie i umożliwia rozwój w obszarach, które zazwyczaj niestety, nie są wspierane przez naszą edukację i kulturę.

Spis rzeczy:

CZĘŚĆ I. CZYM JEST EMPATIA?
Wszystko mamy już w sobie
Czy można wytrenować radość życia?
Terapia, rozwój osobisty i naturalne kompetencje
Język, uczucia i fundament wewnętrzny

CZĘŚĆ II. EMPATIA, KTÓRA TRZYMA CAŁY ŚWIAT RAZEM
Rozważania ogólne
Wewnętrzna i zewnętrzna pojemność
Dzieci, społeczeństwo i rodzina
Dzieci i szkoła. Empatia w środowisku korzystnym dla nauki i rozwoju
Marzenie o dobru. O dzisiejszych dzieciach i ich wyborach
Najsolidniejsza waluta

CZĘŚĆ III. EMPATIĘ MOŻNA ĆWICZYĆ
Jak mogę poznać swoje kompetencje?
Jak połączyć ze sobą wszystkie kompetencje
Perspektywy
Kompetencje relacyjne. Sztuka dostrzegania drugiego człowieka takim, jaki jest
Zaufanie do siebie i świata

Część IV. DODATEK
Ćwiczenia z dziećmi
Dzieci, bliskość, natura

 

O AUTORACH

Jesper Juul (ur. 1948), duński pedagog, terapeuta rodzinny, doradca i superwizor. Jeden z najważniejszych europejskich ekspertów od wychowania. Założyciel Familylab, międzynarodowej organizacji, która promuje wartości sprzyjające rozwojowi zdrowia psychicznego u dzieci i dorosłych. Jest autorem wielu książek, z których najbardziej znana to Twoje kompetentne dziecko. Dlaczego powinniśmy traktować dzieci poważniej? (wyd. pol. Wydawnictwo MiND, 2012).

Helle Jensen (ur. 1954), duńska psycholożka i terapeutka, superwizorka kompetencji relacyjnych i terapii rodzinnej. Autorka wielu książek i artykułów, m.in. Relational Competence. Towards a New Culture of Education (Kompetencje relacyjne. W stronę nowej kultury edukacji, 2002, współaut. Jesper Juul).

Jes Bertelsen (ur. 1946), dr filozofii i historii idei. Michael Stubberup (ur. 1956), z wykształcenia filolog i historyk sztuki. Peter Høeg (ur. 1957), jeden z najpopularniejszych pisarzy duńskich, autor bestsellerowej powieści Smilla w labiryntach śniegu. Steen Hildebrandt (ur. 1944), profesor teorii organizacji i przywództwa uniwersytetu w Arhus.

do góry
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl