Wydawnictwo Edukacyjne

Koszyk

[ ... ] Pozycji
Zamów
plniem

34. Trening umiejętności komunikacyjnych

Temat

Trening umiejętności komunikacyjnych

Adresat

nauczyciele wszystkich stopni kształcenia (także nauczyciele wychowania przedszkolnego), pedagodzy i psycholodzy szkolni

Program

Program zajęć obejmuje m.in. treningi:

  • rozumienia komunikatów niewerbalnych oraz intencji i działań innych osób (rozwój empatii),
  • aktywnego słuchania,
  • rozwiązywania sytuacji konfliktowych,
  • jasnego artykułowania własnych emocji, potrzeb, oczekiwań
  • asertywności.

Uczenie dziecka, ucznia i jego rodziców tych umiejętności jest gwarancją poprawy wzajemnych relacji oraz funkcjonowania dziecka w różnych środowiskach społecznych.

Cele

Celem warsztatu jest ukazanie podstawowych barier komunikacyjnych, ich genezy oraz technik pracy z uczniem i dzieckiem z deficytem tych umiejętności.

Prowadzący

prof. zw. dr hab. Agnieszka Ogonowska – medioznawczyni i psycholożka, dyrektorka Ośrodka Badań nad Mediami Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, kierowniczka Katedry Mediów i Badań Kulturowych IFP UP, współzałożycielka i Prezeska Polskiego Towarzystwa Edukacji Medialnej I Kadencji w latach 2012-2016; zajmuje się teorią mediów, zwłaszcza telewizji oraz Internetu, edukacją medialną, stymulacją kompetencji komunikacyjnych i wizualnych dzieci i młodzieży oraz komunikacją społeczną i uzależnieniami medialnymi; autorka wielu prac poświęconych tej tematyce, m.in. publikacji: Komunikacja i porozumienie. Sztuka bycia razem, tworzenia więzi i rozwiązywania konfliktów (2015), Uzależnienia medialne, czyli o patologicznym wykorzystaniu mediów (2014), Współczesna edukacja medialna: teoria i rzeczywistość (2013), Polityka (re)prezentacji. Studia i szkice o kulturze medialnej (2013), Twórcze metafory medialne. Baudrillard-McLuhan-Goffman (2010)

Ilość godzin

3

Cena

59 zł

Ilość uczestników w grupie

20-25

Zgłoszenia Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. 12 626 08 18